“Bizimkiler” dizisinin oyuncularına ne oldu?

“Bizimkiler” dizisinin oyuncularına ne oldu?
10 Mart 2018 Cumartesi - 14 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
REKLAM‘Bizimkiler’ dizisindeki Kapıcı Cafer’i rolüyle gönüllerde taht kuran usta oyuncu Ercan Yazgan, 3 Mart 2018 tarihinde solunum yetmezliği nedeniyle özel bir hastaneye kaldırılmıştı. Ercan Yazgan’dan acı haber geldi. Yazgan çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi. Acı haber sanat camiasını yasa boğdu.


‘Bizimkiler’ dizisi 14 yıl boyunca Türk televizyonlarında yayınlanmıştı. Dizinin yayından kaldırılmasının ardından oyuncuların işsizlik ve çeşitli hastalıklarla mücadele günleri başladı. Bir dönemin en tanınan ve sevilen oyuncularının ‘dram’ ve ölüm haberleri gelmeye başladı.


ERCAN YAZGAN (KAPICI CAFER)\


AYKUT ORAYDizide ‘Katil’ olarak tanınan ve çok sevilen Aykut Oray, film festivali için gittiği Köyceğiz’de otel odasında ölü bulundu.


GÜZİN ÖZİPEK’Bizimkiler’ dizisinin 12 yıl boyunca saygın ve sevecen babaannesi Leyla Hanım’ı başarıyla canlandırdı. Ünlü oyuncu lenf bezi tümörüne ve solunum yetmezliğine yenik düşerek 13 Ağustos 2000 tarihinde 75 yaşında aramızdan ayrıldı.


YAMAN OKAYYaman Okay, Şükrü’nün karısı Nazan’ın bir baltaya sap olamamış ağabeyi Nazım rolündeydi. Yaman Okay 1993 yılında yaşamını yitirdi.


SAVAŞ YURTTAŞDizide ‘yengeç’ lakabıyla tanınan Savaş Yurttaş, Nisan 2002’de kansere yenik düştü.


ORHAN ÇAĞMANEvin büyükbabası Hüsnü rolündeki Orhan Çağman 1997’de vefat etti.


MEHMET AKANHuysuz ve cimri apartman yöneticisi Sabri bey yani Mehmet Akan 2006 yılında aramızdan ayrıldı.


SAVAŞ DİNÇELYine dizinin en önemli karakterlerinden olan Şükrü’yü canlandıran Savaş Dinçel de 20 Aralık 2007’de bir kalp krizi sonucunda aramızdan ayrıldı.


OKTAY SÖZBİR\


LATİFE SARUHANSabri Bey’in kayınvalidesini canlandıran Latife Saruhan 2001 yılında aramızdan ayrıldı.


UĞURTAN SAYINERDizinin en renkli karakterlerden biri olan ve sürekli pencereden \


HALİT AKÇATEPEEfsane dizide Halit Akçatepe \


GÜLER ÖKTENDoktor Türkan’ı oynayan Güler Ökten, efsane diziden sonra bir çok dizi ve sinema filmde rol aldı.


ATILAY ULUIŞIKAtılay Uluışık ise, ‘Ali’ rolünü oynadığı diziye 11 yaşında bir çocuk olarak başladı.


Televizyon izleyicisinin gözünün önünde büyüyen Uluışık, sürpriz bir şekilde evlendi. Ancak mutluluk uzun sürmedi. Uluışık en son Doksanlar dizisinde öğretmen Kemal’i canlandırdı.


ERDİNÇ DİNÇERDizinin meraklı muhasebe müdürü Ergun’u canlandıran Erdinç Dinçer’in diziden sonra hayatı kolay olmadı. Uzun süre işsiz kaldı. Dinçer, siroz hastalığı nedeniyle yaşamını yitirdi.


ERDAL ÖZYAĞCILARDizide Şükrü’yü canlandıran Erdal Özyağcılar, aynı karakterle anılmak istemediği için rolünü Savaş Dinçel’e devretmişti.

Kaynak:HaberTürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar