Yağmur Banda kimdir? Survivor Yağmur kaç yaşında ve nereli?

Yağmur Banda kimdir? Survivor Yağmur kaç yaşında ve nereli?
10 Mart 2018 Cumartesi - 8 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
REKLAM


Survivor 2018’de 1998 doğumlu Yağmur Banda’nın Türkiye Şampiyonluğunun yanı sıra bir çok defa ikincilik ve üçüncülük dereceleri var. Survivor gönüllüler takımı yarışmacılarından Yağmur Banda yarışmaya damga vuracak isimlerin başında geliyor. İşte Survivor Yağmur Banda hakkında merak edilenler…


Survivor 2018 Gönüllülerde en dikkat çeken isimlerden biri de Yağmur Banda. Yeni sezonda yine sporcu isimlerin bir araya geldiği gönüllülerde dikkat çeken yarışmacılardan olan Yağmur Banda’nın da milli bir tekvandocu.Yarışmanın en dikkat çeken genç sporcusu Yağmur Banda yarışmanın favori isimlerinden.

YAĞMUR BANDA KİMDİR?

Yağmur Banda, 1998 yılında İzmir’de doğdu. Spor kariyerinde başarılı olan Banda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Taekwondo takımındadır. 2012 yılında 55 kilolda Türkiye Taekwondo şampiyonluğu elde eden genç sporcunun annesi Deniz Eryılmaz Banda, babası ise Hamit Banda’dır.

 

2006 yılında başladığı Taekwondo sporunun yanı sıra birçok spor dalıyla ilgilenen Yağmur Banda, özellikle yüzme dalında başarısı ön plandadır.

Yağmur Banda, Survivor 2018 All Starlar-Gönüllüler  yarışmasında Gönülüler kadrosunda yer alıyor.

Kaynak:HaberTürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar