Almanya’da kudurdular! Sabırları taşıran olay

Almanya’da kudurdular! Sabırları taşıran olay
11 Mart 2018 Pazar - 10 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
REKLAM

Almanya’da terör örgütü PKK/YPG, Baden Württemberg eyaletindeki Lauffen kentinde bulunan camiye dün gece düzenledikleri molotoflu saldırının görüntülerini internetten yayınladı.
Almanya'da kudurdular! Sabırları taşıran olay

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) teşkilatına bağlı Akşemsettin  Camisi’ne dün yerel saatle 02.00 sularında düzenlenen saldırının video  görüntüleri terör örgütüne yakın “Roja Civan” isimli internet sitesinde  yayınlandı. 

 

Görüntülerde, 4 kişinin ellerinde molotoflarla caminin cam ve  kapılarına saldırdığı, içlerinden birinin ise elindeki taşlarla camları kırdığı  görülüyor. Saldırganlar daha sonra hep birlikte olay yerinden kaçıyor. 


 
Terör propagandasının yapıldığı sitede ayrıca “Afrin’e yönelik  saldırıların sürdüğü her gün direnişlerinin daha fazla artacağı” şeklinde  tehditlere yer veriliyor.
 
Almanya’da geçen yıl Müslüman ve İslami kurum ve kuruluşlara yönelik  yaklaşık bin saldırının kayıtlara geçtiği, kayıtlara geçmeyen ya da adi suç  olarak geçen İslamofobik saldırıların sayısının çok daha fazla olduğu  belirtiliyor.

Kaynak: Haber7

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar