Musk’tan üçüncü dünya savaşı açıklaması

Musk’tan üçüncü dünya savaşı açıklaması
12 Mart 2018 Pazartesi - 4 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
REKLAM

SpaceX ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk bir konferansa katılarak Mars’a yolculuk için ilk testlerin gelecek yıl başlayacağını açıkladı. Ünlü girişimci konuşmasında, Ay ve Mars’ta kurulacak üslerin insan uygarlığını korumaya ve olası bir üçüncü dünya savaşı durumunda yeryüzündeki yenilenme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Musk'tan üçüncü dünya savaşı açıklaması

SpaceX’in kurucusu olan Musk, şirketin gezegenler arası seyahat yapacak olan gemisinin gelecek yıl uçuş testlerine başlayabileceğini açıkladı. Musk, SXSW konferansında yaptığı konuşmada, ortaya çıkacak bir üçüncü dünya savaşının karanlık çağlara yol açabileceğini ve uzayda kurulacak üslerin bu savaş sonrasında yenilenme için faydalı olacağını söyledi.

Musk konuşmasına şu şekilde devam ederek, “Uygarlığı geri getirmek için bir yerlerde insan uygarlığının bir tohumunun yeterli olduğundan emin olmak istiyoruz ve belki de karanlık çağların uzunluğunu kısaltmak istiyoruz. Sanırım bir ay üssü ve belki de yeryüzünde hayatın yeniden canlandırılmasına yardımcı olabilecek bir Mars üssü gerçekten önemli olacaktır” dedi.

 

Kaynak: Haber7

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar