Müslümanlara tehdit mektupları korkutuyor

Müslümanlara tehdit mektupları korkutuyor
12 Mart 2018 Pazartesi - 6 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
REKLAM

İngiltere’nin kuzeyindeki Leeds kentinde “Bir Müslüman’ı Cezalandır Günü” adlı eyleme destek çağrısı için ülkenin dört bir yanına gönderildiği iddia edilen mektuplar, yetkilileri harekete geçirdi.
Müslümanlara tehdit mektupları korkutuyor
Bir Müslümanı cezalandır günü ilan ettiler!

Sosyal medyada geniş kitlelerce paylaşılan A4 kağıtlara basılı mektuplarda, Müslümanlar’a yönelik şiddet eylemlerinin listelendiği hatta puanlandığı görülüyor. 

Saldırıları puanladılar

Mektupta, saldırı şekillerine göre puanlandırma da yapılmış. Bir Müslümanı itip kakmak 10 puan, sakal ya da başörtüsünü çekmek 25 puan, yüzüne asit atmak 50 puan, bir Müslümanı dövmek 100 puan, elektroşokla işkence etmek 250 puan, tabanca, bıçak, otomobil gibi araçlar kullanarak öldürmek 500 puan, bir camiyi yakmak ya da bombalamak 1000 puan, Mekke’ye nükleer füze atmak 2500 puan olarak listelendi.

‘MÜSLÜMANLAR KENDİLERİNİ GÜVENDE HİSSETMİYOR’

Ülkedeki Müslüman karşıtı eylemleri izleyen Tell Mama UK adlı kuruluş, şu ana dek Londra, Bradford, Leicester ve Cardiff gibi kentlerde mektupları alanların kendilerine ulaştığını açıkladı.

Tell Mama UK’in direktörü Iman Atta, Müslümanların kendilerini güvende hissetmediğini söyledi.

“Bazı Müslümanlar çocuklarının sokakta oyun oynamasının güvenli olup olmadığını soruyor” diye konuşan Atta, mektupların İngiltere’deki Müslüman topluma karşı şiddeti teşvik ettiği uyarısında bulundu.

İngiltere’nin kuzeyindeki terörle mücadeleden sorumlu yetkililer de “kasıtlı olabilecek” mektupların ülkenin farklı yerlerindeki kişilere gönderildiğini doğruladı.

Kaynak: Haber7

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar