Mina Başaran’ın ölümüyle ilgili yapılan çirkin yorumlara ünlülerden tepki

Mina Başaran’ın ölümüyle ilgili yapılan çirkin yorumlara ünlülerden tepki
13 Mart 2018 Salı - 8 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
REKLAMBirleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’ye gelen ve içinde işadamı Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ve arkadaşlarının bulunduğu özel jet, İran’ın başkenti Tahran’ın güneyinde düştü.


Feci olayda 2’si pilot, 1’i hostes, 8’i yolcu 11 kişi hayatını kaybetti. Kaza sonrası sosyal medyada yapılan çirkin yorumlara tepki gösterildi.


Ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından çirkin yorumlara böyle isyan etti:


SUNAY AKIN: Uçak kazasında hayatını kaybeden gençlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum… Ruhları şad olsun kardeşlerimin… (Bu paylaşımın altına bir şey yazmak yok!.. Sizleri, bu üzücü haber sonrasında insan hayatına ve evlat acısına saygı göstermeyen paylaşımlardan dolayı bir dakikalık \


CAN YILMAZ: Düşen uçak ile ilgili sosyal medyada yazılanlara bakınca anlaşılıyor ki, çürümüşüz biz, acınacak haldeyiz…


HANDE DOĞANDEMİR: Bugünkü üzücü uçak kazasıyla ilgili öyle yorumlar okudum ki insanlığımdan utandım. Böyle acı bir olayda bile nasıl bu kadar acımasız, vicdansız ve kalpsiz olabilirsiniz… Hiç tanımadığınız insanlara karşı bu kadar kin ve nefret dolu olmanın ağırlığını nasıl taşıyorsunuz? Sadece bu olay değil sosyal medyada ulaşabilmenin verdiği cesaretle kustuğunuz nefretiniz,yaptığınız psikolojik şiddet hiç mi vicdanınızı rahatsız etmiyor, hiç mi gece yastığa başınızı koyduğunuzda içinizi bir huzursuzluk kaplamıyor… Ben bu sevgisizliği düşündükçe uyuyamıyorum..


CEM DAVRAN: Kötünün sinsi cazibesi herkesi usulca kendine çekiyor. Bir güzelliği paylaşmakta tembelliğimiz sonsuz ama aslını bilmediğimiz bir trajediyi bile nefes almadan yorumluyor, yazıyor, çiziyoruz. Farkında mısınız; el ele kirleniyor, kötüleşiyoruz.


YEŞİM SALKIM: Dün düşen uçakta kızımın ilkokul ve ortaokul arkadaşları vardı. İnsanlığın bitişini yapılan yorumları okuyunca bir kere daha anladım Allah ailelerine sabır versin!

Kaynak:HaberTürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar